X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شاخص مثبت اول وقت، 42 واحد دیگر را از دست داد

خبرگزاری فارس: شاخص بورس که تا ساعت 10 صبح با رشد حداکثر 16 واحدی روبرو شده بود، در پایان معاملات امروز با 42 واحد کاهش مواجه شد تا شصت و هشتمین روز منفی خود در سال جاری را به نظاره بنشیند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس ، بعد از رشد 37 واحدی شاخص بورس در روز گذشته ، برخی از فعالان و سرمایه گذاران با تکیه بر بهبود اوضاع اقتصاد جهانی و قیمت محصولات استراتژیک ، قطعی شدن حمایت چین از اقتصاد اتحادیه اروپا و همچنین قول مسئولان بازار سرمایه به حمایت از بازار ، به تداوم رشد نسبی قیمت سهام تعدادی از شرکت ها و دماسنج بازار سهام در روز جاری امیدوار شدند.
این انتظار و امید هر چند ساعات آغازین شروع داد و ستد امروز محقق شد و بهای سهام چند شرکت بزرگ هم رشد کرد تا شاخص بورس شاهد اضافه شدن 16واحد باشد ، اما به دلیل نزدیک شدن به زمان استیضاح وزیر اقتصاد در سه شنبه جاری و ارایه گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره بزرگترین تقلب مالی کشور و اعلام نقش برخی مسئولان از یک سو و عدم حمایت عملی نهادهای مالی از شرکت های بزرگ از سوی دیگر روند مثبت و اندک دماسنج بورس به سیر نزولی و کاهش ارقام تغییر جهت داد.
بر همین اساس و در برابر رشد قیمت و اثر مثبت 17 و 6.4 واحدی بانک پاسارگاد و توسعه صنایع بهشهر ، افت بهای سهام و اثر منفی 19 تا 3 واحدی شرکت هایی مانند بانک پارسیان، فولاد مبارکه، ملی مس ، مخابرات، مپنا، سرمایه گذاری غدیر، سایپا و بانک ملت، موجب شد تا شاخص بورس در صد و چهل و نهمین روز کاری خود در سال جاری شاهد افت 42 واحدی و ثبت رقم 25 هزار 911 واحدی شده و امروز هم نتواند خط مقاومت 26 هزار واحدی را باز پس بگیرد و برای شصت و هشتمین روز با رنگ قرمز منتظر فردا باشد.

با این اوصاف و با در نظر گرفتن تداوم جو روانی منفی، حجم معاملات هم با داد وستد بیش از 109 میلیون سهم به ارزش 22.9 میلیارد تومان همراه شد که در مقایسه با حجم معاملات 70 تا 100 میلیارد تومانی گذشته ، فاصله بسیار محسوسی را نشان می دهد.


خبرگزاری فارس

{  تاریخ : یکشنبه 8 آبان 1390 } { چاپ} {

وبلاگ بازار آهن برای ارائه امکانات بیشتر و سرویس دهی بهتر به کاربران خود به

steels-ne.ws

منتقل شد

همچنین دایرکتوری این وبلاگ در دسترس میباشد

directory.steels-ne.ws


اخبار روز آهن آلات
مرکز خدمات فولاد ایران
قیمتهای کارخانجات
تحلیل ( ایران )
تحلیل ( جهان )
ثبت فروشگاه در دایرکتوری
  • در بخش دایرکتوری مشاغل آهن در سایت بازار آهن کلیه آهن فروشان ایران با تفکیک شهر و نوع گروه محصولات فروشی آنان به صورت رایگان ثبت نام می شوند و خریداران از طریق منوی انتخاب کنید در سایت بازار آهن به فروشندگان آهن دسترسی خواهند داشت .
  • | نیازمندی ها | دایرکتوری صنف آهن | مناقصات و مزایدات | اخبار و مقالات | سفارش آگهی
    © تمامی حقوق این وب متعلق به بازار آهن دات کام می باشد.
    قدرت گرفته از بلاگ اسکای
    طراحی شده توسط :: Hamid Ajorlou ::