X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مرکز خدمات فولاد ایران 14 / 08 / 1390

 مرکز خدمات فولاد ایران 14 / 08 / 1390
بازار سنگ آهن-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- شاخص قیمت های نقدی سنگ آهن روز های اخیر صعودی بوده و شاخص قیمت استیل ایندکس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد به 120 دلار و 40 سنت هر تن خشک سی اف آر تیانجین رسید.
ولی در کل چشم انداز بازار فولاد چین چندان روشن نیست و کارخانه های بیشتری تولید را کاهش داده اند. شاخص قیمت پلاتس نیز 120 دلار  و 75 سنت هر تن خشک سی اف آر شمال چین می باشد.
گرچه بازار سنگ آهن بهبود داشته ولی روند آینده هنوز معلوم نیست. برخی نگران موجودی بالای بنادر چین هستند و از طرفی کارخانه ها تولید را کاهش داده اند که شاید خرید سنگ آهن را باز هم کاهش دهد.
فولاد سازان و تجار چینی با مشکلات مالی درگیرند چرا که باید با نزدیک شدن پایان سال بدهی های بانکی خود را تسویه کنند. از طرفی دولت چین قصد ندارد سیاست های پولی سختگیرانه خود را در کوتاه مدت تغییر دهد.

موجودی فعلی سنگ آهن وارداتی در بنادر چین به 98 میلیون تن رسیده که بخش اعظم آن در 165 دلار خریداری شده است. از طرفی موسسه مورگان استنلی پیش بینی کرده قیمت سنگ آهن به دلیل تقاضای پایین چینی ها به حداقل قیمت دو سال اخیر برسد و شاید تا 95 دلار کاهش یابد. 


بازار قراضه امریکا-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- شاخص قیمت قراضه خرد شده در بازار داخلی امریکا 25 دلار افت نموده به 422 دلار و 50 سنت هر لانگ تن رسید که نمایانگر وضعیت نزولی بازار فولاد و افت قیمت های قراضه صادراتی امریکا است.
افت قیمت های اخیر سنگ آهن و کک نیز در این روند بی تاثیر نبوده گرچه اخیرا بازار سنگ آهن بهبود داشته است.
قراضه خرد شده تحویل نوامبر 420 دلار هر لانگ تن نیز خریداری شده که 30 دلار نسبت به خرید اکتبر افت داشته است. برخی سعی دارند در 410 تا 415 دلار خرید کنند ولی مورد قبول فروشنده ها نیست. 


تقاضای مقاطع سنگین جهان عرب رو به بالا-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- انتظار می رود تقاضای مقاطع سنگین در کشور های عرب حوزه خلیج فارس تا سال 2015 دو برابر شود که پروژه های زیرساختی، ساختمان سازی های صنعتی و تجاری فاکتور های محرک تقاضا هستند.
در این بین امارات استیل در تلاش است به کمک خط تولید جدید خود با تولید یک میلیون تن مقاطع سنگین در سال به این تقاضا پاسخ دهد که اوایل سال 2012 وارد چرخه تولید می شود. با افزایش تعداد پروژه های ساختمانی در کشور های عرب حوزه خلیج فارس، این پروژه ها نیازمند محصولات این کارخانه خواهند بود.
انتظار می رود تقاضای مقاطع خاور میانه سال 2012 به 3/4 میلیون تن برسد و عربستان و امارات بزرگترین مصرف کننده ها خواهند بود. تقاضای فعلی با واردات از چین، کره و شرق اروپا تامین می شود. 


بازار ورق سوریه، لبنان و امارات همچنان ضعیف-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- بازار ورق سوریه، لبنان و امارات هنوز ضعیف است و امید به بهبود در کوتاه مدت نیست. چرا که تعطیلات اعیاد مذهبی و رسیدن زمستان فاکتور های منفی حاکم بر بازار است. خریداران ورق در تناژ های کوچک برای رفع نیاز فوری خود معامله می کنند. موجودی انبار ها فعلا کافی است و قیمت های جهانی نیز نزولی است.
تنها تولید کنندگان لوله برای ورق اوکراین و هند در امارات تقاضا دارند. در سوریه ورق گالوانیزه تقاضا دارد و در لبنان ورق گرم لوله سازی و ورق گالوانیزه تقاضا دارد.


افت قیمت اسلب در آسیا-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت اسلب وارداتی در شرق آسیا اخیرا به 600 تا 610 دلار هر تن سی اف آر رسیده است در حالی که اواسط اکتبر 625 تا 630 دلار سی اف آر بود. اسلب کره 600 دلار سی اف آر تایوان شنیده شد ولی باز هم کسی خریدار نیست و منتظر افت بیشتر قیمت هستند. به نظر خریداران قیمت منطقی باید 580 دلار سی اف آر باشد و چه بسا پایین تر نیز برود.
تولید کنندگان ورق گرم تایوان در تلاشند در 700 دلار سی اف آر صادر کنند ولی هفته قبل قیمت ورق گرم در شرق آسیا به 670 تا 680 دلار سی اف آر رسید.
در جنوب شرق آسیا اسلب روسیه 610 دلار سی اف آر است و در کل وارد کننده ها زیر 600 دلار درخواست خرید می دهند. فعالان بازار معتقدند ثبات قیمت سنگ آهن می تواند کف قیمت اسلب را مشخص کند.


چشم انداز صنعت فولاد جهان در سال پیش رو-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- صنعت فولاد جهان ممکن است در خلال 12 ماه پیش رو روندی غیر طبیعی داشته باشد. در حالی که تولید ثابت می ماند ولی قیمت ها افت شدیدی خواهد داشت.
در حال حاضر جو بازار منفی است و به هیچ وجه به نفع صنعت فولاد پیش نمی رود در کوتاه مدت نگرانی از هر رویدادی وجود دارد. قیمت محصولات فولادی نزولی خواهد بود و برخی قیمت ورق گرم صادراتی جهان را تا 656 دلار پیش بینی کرده اند.
انتظار می رود از ماه جاری تا ژانویه 2012 روند نزولی باشد و قیمت به کف 600 دلار برسد و سپس مدت کوتاهی بالا برود و مجددا مارس 2012 قیمت به کف برسد.
همچنین تحلیل گران انتظار دارند رشد اقتصادی چین سال آینده به دلایل مختلفی آرام تر باشد از جمله نگرانی ها در بازار مسکن شهر های اصلی چین، کاهش سرمایه گذاری در بخش خطوط ریلی و پتانسیل موجود در افزایش ارزش نرخ ارز چین.


ورق تخت اروپا نزولی-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- با ادامه پیشنهاد قیمت های رقابتی از جانب عرضه کنندگان ورق تخت ایتالیا، چین و هند، بازار داخلی جنوب اروپا همچنان تحت فشار است.
قیمت پیشنهادی کارخانه های لیدر 600 یورو درب کارخانه است. در حالی که نوردکاران ایتالیایی در 590 تا 600 یورو هر تن سی آی اف عرضه می کنند و در 570 یورو نیز شنیده شده است. البته خریداران معمولا خرید از بازار داخلی را به دلیل زمان تحویل کوتاه تر ترجیح می دهند.
ورق تخت اوکراین نیز 720 تا 730 دلار فوب و محصول چین 704 دلار سی اف آر است.


بازار ورق تخت سی آی اس-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق تخت صادراتی روسیه و اوکراین از ماه اکتبر به طور میانگین 50 دلار افت داشته جو بازار خیلی منفی است چرا که رکود فصلی و نبود تقاضا در اروپا موجب سکوت شدید بازار شده است. این روند حداقل تا اواخر نوامبر ادامه خواهد داشت. برخی امیدوارند از اوایل دسامبر بازار با ثبات تر شود و کمی بهبود یابد چون انبار ها خالی است و باید برای فصل اول سال 2012 پر شود.
بحران بدهی اروپا بر میزان اعتماد خریداران به بازار اثر گذاشته و اخیرا اروپا در بازار ورق تخت هیچ فعالیتی ندارد.
خاورمیانه کمی خرید می کند که بیشتر آسیا خریدار است. تنها خریدار ورق تخت سی آی اس بازار داخلی آن است که البته با نزدیک شدن زمستان تقاضای آن رو به کاهش است و خلیج فارس نیز کمی خریدار است.
ورق تخت اوکراین 700 تا 720 دلار فوب است البته زیر 700 دلار معامله شده. در ترکیه 730 دلار سی اف آر عرضه می شود ولی خریدار ندارد. روس ها در بازار فعال نیستند قیمت پیشنهادی فوب در دریای بالتیک 570 یورو در هر تن و خیلی بالاست که این روز ها عملی نیست.


ورق گرم چین رو به پایین-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- بازار ورق چین نزولی است چرا که کاهش تولید کارخانه ها نیز قادر به بهبود بازار نیست البته شاید مانع از سقوط بازار شود.
قیمت پیشنهادی ورق گرم در بازار شانگهای 637 تا 642 دلار با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده است که 16 دلار از دوشنبه گذشته افت داشت. البته قیمت معامله ها از قیمت پیشنهادی پایین تر است. تجار امیدی به بهبود تقاضا ندارند از این رو انتظار می رود نوسان قیمت در این سطوح ادامه داشته باشد.
با توجه به روند بازار، تولید کنندگان زیادی سعی دارند با برنامه تعمیرات عرضه را کم کنند که 5/1 میلیون تن ورق گرم را از بازار با مازاد عرضه فعلی کم می کند.


افزایش روند کاهش تولید فولاد در چین-14/08/1390
مرکز خدمات فولاد ایران- در بازار فولاد چین روند نزولی بازار و رکود حاکم موجب شد تا روز به روز کارخانه های بیشتری به فکر تعمیرات و  کاهش تولید باشند. ولی به نظر فعالان بازار توقف خطوط تولید تا پایان نوامبر به تدریج به پایان می رسد چرا که افت شدید قیمت سنگ آهن به کارخانه ها فرصت نفس کشیدن داده است.
در شمال چین کارخانه ای برای یک ماه برنامه سرویس دارد که از اواخر اکتبر آغاز شده و تولید آن را حدود 250 هزار تن کاهش خواهد داد.
برخی دیگر از اول نوامبر سرویس را آغاز کرده اند که از تولید آن ها 150 هزار تن و یا 100 هزار تن کاهش می دهد. اوایل اکتبر کارخانه نانجینگ در شرق چین اولین فولاد ساز لیدر بود که تولید فولاد خام خود را کاهش داد. آنشان استیل، ایوزو و تیانتای استیل نیز از این کارخانه پیروی کردند.
به نظر فعالان بازار روند نزولی قیمت فولاد چین آرام تر می شود چرا که کاهش تولید عرضه فولاد را کمتر خواهد کرد. البته انتظار افزایش قیمت چشمگیر نیز نمی رود چرا که کاهش تولید ها نسبت به میزان تولید کلی چین ناچیز است. تولید فولاد چین در ماه سپتامبر 56 میلیون و 700 هزار تن بود از طرفی کاهش هزینه مواد اولیه تمایل به کاهش تولید فولاد را کمتر می کند.


مرکز خدمات فولاد ایران

{  تاریخ : شنبه 14 آبان 1390 } { چاپ} {

وبلاگ بازار آهن برای ارائه امکانات بیشتر و سرویس دهی بهتر به کاربران خود به

steels-ne.ws

منتقل شد

همچنین دایرکتوری این وبلاگ در دسترس میباشد

directory.steels-ne.ws


اخبار روز آهن آلات
مرکز خدمات فولاد ایران
قیمتهای کارخانجات
تحلیل ( ایران )
تحلیل ( جهان )
ثبت فروشگاه در دایرکتوری
  • در بخش دایرکتوری مشاغل آهن در سایت بازار آهن کلیه آهن فروشان ایران با تفکیک شهر و نوع گروه محصولات فروشی آنان به صورت رایگان ثبت نام می شوند و خریداران از طریق منوی انتخاب کنید در سایت بازار آهن به فروشندگان آهن دسترسی خواهند داشت .
  • | نیازمندی ها | دایرکتوری صنف آهن | مناقصات و مزایدات | اخبار و مقالات | سفارش آگهی
    © تمامی حقوق این وب متعلق به بازار آهن دات کام می باشد.
    قدرت گرفته از بلاگ اسکای
    طراحی شده توسط :: Hamid Ajorlou ::